АТОПІЧНИЙ ДЕРМАТИТ У ДОРОСЛИХ. ЕКЗЕМА. 12 ЕФЕКТИВНИХ ПОРАД.
12 порад, які можуть значно полегшити симптоми або позбутися цього захворювання взагалі.
Атопічний дерматит, або атопічна екзема, – захворювання, що проявляється сухістю шкіри, свербежем та висипкою. Частіше розвивається у людей зі схильністю до алергій.
У дорослих може локалізуватися на шкірі обличчя, шиї, ділянці плечей, грудей. Досить часто у жінок атопічний дерматит проявляється у вигляді екземи кистей рук і стоп.
1. Нормалізуйте психоемоційний стан.
Відомо, що при будь якому стресі, організм готується до атаки. Тому мобілізує всі свої резерви в центр. Кров з периферії тіла розприділяється в центральні органи: серце, мозок. легені. В таких умовах шкіра не отримує достатньо поживних речовин. Порушується трофіка, процеси регенерації, місцевий імунітет.
Шкіра та нервова система має тісний взаємозв’язок, в процесі ембріогенезу (внутрішньоутробний період розвитку плоду) походять з одного зачатка. Тому використання заспокійливих препаратів має позитивний ефект.
2. Достатній сон та відпочинок.
Якісний і достатньо тривалий сон (не менше 7 годин), відновлює сили організму, імунітет, клітини шкіри.
3. Регулярне фізичне навантаження.
Займіться фітнесом, плаванням, робіть вправи в дома.
4. Зволожуйте повітря.
Сухе і гаряче повітря сушить шкіру та слизові оболонки. Тому в опалювальний період потрібен зволожувач повітря. Нормальні показники вологості при атопічному дерматиті 50% і й більше.
5. Мийте посуд в рукавичках.
Миючі засоби розчиняють захисне шкірне сало. Без жирової плівки шкіра швидко втрачає вологу. Суха шкіра легко пошкоджується, появляються мікротріщини, через які потрапляє інфекція (бактерії, грибки). Тому виникає висипка, запалення, свербіж.
6. Мийте руки тільки перед їдою.
Не зловживайте милом. Не важливо чи рідким чи твердим – всі мила руйнують захисний шар жиру на шкірі.
7. Зволожуйте шкіру.
З цією метою використовують емоленти, засоби догляду за шкірою, що роблять захисний жировий шар на шкірі. Емоленти наносяться на вражені ділянки шкіри вранці та ввечері.
8. Тримайте руки в теплі.
В зимову пору одягайте рукавички. Холод звужує судини та погіршує живлення шкіри.
9. Вживайте їжу багату на жиророзчинні вітаміни: вітаміни А, Е.
Ми отримуємо вітамін А «готовим» з риб’ячого жиру, печінки, яєчного жовтка. Бета-каротину багато в моркві, гарбузі, динях, абрикосах, шпинаті, броколі, бобових. Вітамін E міститься в рослинних і тваринних маслах, молоці, печінці, м’ясі, яйцях, пророщених злаках.
10. Вживайте якісний жир.
Відомий факт, що клітини шкіри основному складаються з жирів. Тому обов’язково у раціоні має бути якісний жир. Він міститься в морській жирній рибі, насінні, горіхах.
11. Виключити штучні ароматизатори.
Відмовитися від продуктів, які місять більше одного штучного ароматизатора. Штучні ароматизатори, або ідентичні натуральним, алергізують організм і загострюють перебіг атопічного дерматиту.
12. Зверніться до лікаря.
Важливо, якщо ви виконали всі перелічені вище рекомендації, а ефекту не отримали, потрібно звернутися до дерматолога для уточнення причини. Через пошкоджену шкіру проникають бактерії, грибки та інші мікроорганізми. При необхідності лікар призначить аналізи для виключення інфекції, медикаментозне лікування.